Łomża - Ocieplanie Poddaszy - Izolacje Natryskowe Pianką PUR

Wykonujemy profejonalne usługi związane z natryskiem pianki poliuretanowej do ocieplania poddaszy, ścian, fundamentów itp. Nasze usługi oferujemy na terenie Łomży i w okolicach. Ocieplanie pianką metodą natrysku to w chwili obecnej najpopularniejsza metoda izolacji termicznej chętnie stosowana w budownictwie mieszkaniowym.

ocieplaniepoddaszypiankpur.jpg

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą:

infolinia: 800 707 999
kom. 794 433 433
e-mail: biuro@pur-izolacje.pl

promocja.jpg

 

Izolacja metodą natrysku.

Ta metoda ocieplania w chwili obecnej to najpopularniejszy sposób na izolacje w budynkach nowoczesnych i energooszczędnych. Natrysk pianki wykonuje się przy użyciu specjalnych, wysokociśnieniowych maszyn, które dodatkową mają za zadanie podgrzać natryskiwany materiał i wymieszać go tuż przed nałożeniem. Niewątpliwą zaletą takiego sposobu jest to, że pianka potrafi dotrzeć w najmniejsze zakamarki i wypełnić je dzięki czemu tworzy się jednolita powierzchnia izolacji. W Łomży i okolicach ta metoda ocieplenia jest niezwykle popularna nie tylko wśród ludzi młodych, ale również tam gdzie remontowane są starsze budynki.

Maszynami, o których wspominaliśmy wcześniej natryskuje się pianki otwarto-komórkowe i pianki zamknięto-komórkowe. Zastosowanie tych dwóch materiałów izolacyjnych jest zupełnie różne. Pianka PUR otwarto-komórkowa jest materiałem oddychającym więc stosuje się ją głównie w budownictwie mieszkaniowym, głównie do ocieplenia poddaszy i ścian wewnętrznych np. w domach szkieletowych. W Polsce rzadko występuje jako izolacja ścian zewnętrznych, ale takie rozwiązania również się spotyka na zachodzie kraju głównie za sprawą technologii zaczerpniętych z zachodnich krajów Europy. Dodać również trzeba, że izolacje ścian zewnętrznych pianką stosuje się na Litwie – chyba głównie z tego powodu, że mieszkańcy tego kraju więcej podróżują w celach zarobkowych.

Ocieplenie poddasza pianką PUR

Zalety tej metody izolacji powodują, że spora grupa osób bardzo chętnie decyduje się na wprowadzenie dokładnie takiego materiału w budownictwie mieszkaniowym. Sukces izolacji pianką poliuretanową jest spowodowany również tym, że właściciele domów mają już doświadczenia związane z innymi metodami np. przy przeprowadzaniu remontu poddasza czy też przy wymianie dachu. Często okazuje się, że założona izolacja wełną już nie spełniała swojego zadania gdyż straciła swoje parametry i objętość.

Pianka poliuretanowa zachowuje się absolutnie inaczej. Po ułożeniu i czasie, w którym osiągnie ona swój wymiar, po rozprężeniu nie zmienia objętości więc nawet po upływie czasu (liczone w latach, w dziesiątkach lat) nie potworzą się szczeliny w w warstwie izolacji. Piana wypełnia najdrobniejsze szczeliny i możemy być pewni, że po nałożeniu znajdzie się nawet tam gdzie trudni wetknąć przysłowiowy palec. Nie można się więc dziwić, że ocieplenie poddaszy przy pomocy pianek natryskowych znajduje ogromne grono zwolenników również wśród firm budowlanych i remontowych.

natryskpiankipur.jpg

Czym kierujemy się przy wykonywaniu izolacji natryskowej.

W naszej pracy kierujemy się niezwykle ważną zasadą – jeżeli coś robimy to robimy to tak jak dla siebie. Oczywiście możemy wycenić ocieplenie poddasza w przeliczeniu za metry kwadratowe, wiemy, że tak robi większość firm zajmujących się natryskiem piany, ale uważamy, że takie rozliczanie ma wiele wad. Przy takiej wycenie (w przeliczeniu na metry) określa się grubość dla całej powierzchni i oblicza się zużycie materiału. W takim sposobie inwestor pilnuje, żeby wszędzie była odpowiednia grubość izolacji, ale wykonawca również, tylko że każdy patrzy na to zupełnie inaczej – inwestor sprawdza, żeby nie było za mało, a wykonawca stara się, aby nie zużyć zbyt dużo materiału. W naszej opinii to nie ma zupełnie sensu. Staramy się wycenić całość prac ze wskazaniem gdzie powinno znajdować się więcej izolacji, a gdzie może być nieco mniej. Zaoszczędzić można kilka metrów materiału, ale to wszystko będzie miało znaczenie w późniejszym użytkowaniu budynku. Ważne jest także podejście osoby wykonującej natrysk do pracy. Ten pracownik nie powinien być wynagradzany w tzw. systemie akordowym, za metry czy nawet od całości zlecenia. Pracownik powinien być wynagradzany za godziny pracy, a przecież każdy przypadek jest inny, zajmuje więcej lub mniej czasu, jest bardziej lub mniej skomplikowany.

Izolacja fundamentów pianką PUR.

Pianka PUR stosowana jest także do ocieplania fundamentów – tu używany jest inny rodzaj pian poliuretanowych czyli pianki zamknięto-komórkowe. Stanowią one również skuteczną hydroizolacje więc nadają się do uszczelnienia dachów płaskich zamiast papy. Taka pianka stosowana jest także do ocieplenia takich budynków jak obory, chlewnie, kurniki gdyż jest odporna na działanie rozcieńczonych kwasów, odporna na długotrwałe działanie dużej wilgoci itd. W tym przypadku na ocieplaną powierzchnie nakłada się nieco cieńsze warstwy ponieważ pianka zamknięto-komórkowa posiada lepszy współczynnik izolacyjności, ale również dużo większą masę w przeliczeniu na jeden metr sześcienny.

ocieplaniepoddaszapiankostroka_1.jpg

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszych usług w Łomży lub w okolicach - prosimy o kontakt. Wyceny wykonujemy bezpłatnie, po zapoznaniu w obiektem otrzymają Państwo od nas ofertę gdzie określimy parametry izolacji, parametry zastosowanej pianki i podamy cenę za całość prac.

Ocieplanie pianką Łomża.