Izolacje Natryskowe Bartoszyce - Ocieplanie pianka PUR

Pianka poliuretanowa to bardzo dobry materiał zarówno do ocieplenia poddaszy jak również izolacji innych elementów budynku i instalacji. Na terenie Baroszyc wykonujemy bezpłatne wyceny izolacji pianką PUR oraz zapewniamy bezpłaty dojazd na miejsce instalacji.

ocieplaniepoddaszypiankpur.jpg

Izolacje natryskowe we współczesnym budownictwie pełnią bardzo ważną rolę. To dzięki piankom PUR możliwe jest budowanie energooszczędnych domów, w których zapotrzebowanie na energię cieplną jest zredukowane do minimum. Skuteczna izolacja pianką chroni także poddasze przed upałem w dni słoneczne. Wykonujemy izolacje natryskowe w Bartoszycach i w okolocznych miejscowościach.

Ocieplanie natryskowe.

Do wykonywania izolacji stosuje się dwa typy pianel poliuretanowych: pianki otwarto-komórkowe i pianki zamknięto-komórkowe. Te dwa rodzaje pian PUR stosuje się w różnych sytuacjach i do różnych obiektów. Pianki otwarto-komórkowe stosuje się głównie do ocieplenia poddaszy użytkowych, ścian w domach szkieletowych oraz dociepleniach stropu. Ten rodzaj pianki to pianka "oddychająca". Umożliwia ona wchłonięcie pewnej ilości wilgoci i odparowanie jej na zewnątrz.

Pianka zamknięto-komórkowa jest stosowana do izolacji fundamentów, ocieplenia budynków inwentarskich, hal stalowych itp., wszędzie tam gdzie zależy nam na szczelnej izolacji nie przepuszczającej wody. Ten rodzaj pianki odporny jest także na działanie rozcieńczonych kwasów dzięki czemu możemy je stosować w chlewniach, oborach, kurnikach. Pianka taka nie przepuszcza także gazów więc nadaje się do izolacji chłodni, przechowalni owoców i warzyw. Pianka posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, jest także dopuszczona do kontaktu z wodą.

natryskpiankipur.jpg

Ocieplanie poddasza.

Pianka PUR jest materiałem niezastąpionym przy ociepleniu poddaszy. Konstrukcja dachu jest pod tym względem bardzo wymagająca i każdy kto miał kontakt z izolacjami np. wełną wie jak trudno wykonać dobrą izolacje. Jeżeli uwzględnimy efekt starzenia to okazuje się, że pianki poliuretenowe zostawiają inne metody izolacji daleko w tyle.

Przy ociepleniu poddasza najczęściej stosuje się grubości pianki PUR w przedziale od 18 do 25 cm. Oczywicie istnieje zasada, że im grubsza izolacja tym oszczędności w ogrzewaniu sią większe - nie ważne, czy będziemy stosować pompę ciepła, ogrzewanie gazem ziemnym czy ekogroszkiem, oszczędności będą z pewnością odczuwalne.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w sprawie izolacji natryskowych. Podpowiemy jak przygotować poddasze pod natrysk pianki PUR, jaką grubość pianki zastosować, w jakim terminie wykonać natrysk.

Izolacje natryskowe - Cena za 1m2.

Ocieplenie pianką to nie tylko oszczędności związane z ogrzewaniem, ale również na etapie wykonania. W porównaniu do ocieplenia wełną mineralną nie musi być drożej, a nawet może być taniej. Przy wykonywaniu izolacji wełną musimy brać pod uwagę koszty zakupu materiałów, koszt folii, koszt materiałów stosowanych do podwiedzenia oraz dość znaczne koszty robociny. Poddasze o powierzchni ok. 200 m2 dachu będzie wymagało 3-5 dni na ułożenie wełny, tymczasem natrysk pianki zostanie wykonany w ciągu jednego dnia. W przypadku izolacji pianką wszystko co potrzebne jest dostarczone jednym pojazdem na budowę. Cennik izolacji natryskowych znajdziedz na naszej stronie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Na terenie Bartoszyc wykonujemy bezpłatne wyceny, nie doliczamy także kosztów za dojazd.