Izolacje Natryskowe Ełk - ocieplanie pianka PUR

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na wykonanie izolacji metodą natrysku pianki poliuretanowej. Nasze usługi wykonujemy na bazie pian otwarto-komórkowych i zamknięto-komórkowych. Wykonujemy ocieplenia poddaszy, izolacje fundamentów, ocieplanie budynków przemysłowych.

ocieplaniepoddaszypiankpur.jpg

tel. 794 433 433
infolinia: 800 707 999

e-mail: biuro@pur-izolacje.pl

Ocieplanie pianką w chwili obecnej to najpopularniejszy sposób na izolacje w budynkach nowoczesnych i energooszczędnych. Natrysk pianki wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń, które podgrzewają natryskiwany materiał i mieszają pod ciśnieniem tuż przed nałożeniem. Dużym plusem tego sposobu izolacji jest to, że pianka dociera w najmniejsze zakamarki i wypełnia je, a dzięki temu tworzy się jednolita powierzchnia ocieplenie. W Ełku i okolicach ta metoda ocieplenia jest bardzo popularna.

Ocieplenie poddasza pianką PUR

Plusy tej metody izolacji powodują, że wiele osób chętnie decyduje się na wprowadzenie tego materiału w budowie swojego domu. Powodzenie izolacji pianką poliuretanową jest także podyktowane tym, że właściciele domów mają już pewne przemyślenia związane z innymi metodami np. wykonywaniu remontu czy też przy wymianie dachu. Wtedy okazuje się, że np. położona wełna już od dawna nie spełniała swojego zadania gdyż straciła swoje parametry i objętość.

Pianka PUR zachowuje się inaczej. Po ułożeniu nie zmienia objętości nawet po upływie wielu lat, nie tworzą się więc szczeliny w warstwie ocieplenia. Piana rozprężając się wypełnia każdą szczelinę.

Izolacja fundamentów pianką PUR.

Pianka PUR stosowana jest także do ocieplania fundamentów – tu używany jest inny rodzaj pian poliuretanowych czyli pianki zamknięto-komórkowe. Stanowią one również skuteczną hydroizolacje więc nadają się do uszczelnienia dachów płaskich zamiast papy. Taka pianka stosowana jest także do ocieplenia takich budynków jak obory, chlewnie, kurniki gdyż jest odporna na działanie rozcieńczonych kwasów, odporna na długotrwałe działanie dużej wilgoci itd. W tym przypadku na ocieplaną powierzchnie nakłada się nieco cieńsze warstwy ponieważ pianka zamknięto-komórkowa posiada lepszy współczynnik izolacyjności, ale również dużo większą masę w przeliczeniu na jeden metr sześcienny.ocieplaniepoddaszypiank.jpg


Dlaczego warto wybrać ocieplanie poddasza pianką?

 • Atrakcyjna cena!
  W chwili obecnej cena natrysku pianki PUR nie odbiega od kosztów związanych z układaniem wełny mineralnej.
 • Brak mostków termicznych.
  Pianka po nałożeniu na powierzchnie zwiększa swoją objętość około 100 razy docierając do miejsce niedostępnych dla innych materiałów. Pianka nie zmienia swojej objętości więc na długi lata pozostaje na swoim miejscu. Nie ma luzów pomiędzy krokwiami a warstwą ocieplenia.
 • Ograniczenie przepływu wiatru.
  Przy izolacji ważnym elementem jest jej szczelność, a nie tylko współczynnik przenikania. Dzięki temu, że piana idealnie przylega do ocieplanej powierzchni i do konstrukcji dachu nie pozostawiając szczelin skutecznie ogranicza przepływ wiatru. Dzięki temu wiatr nie wywiewa nam ciepła z pomieszczeń. Pianka tworzy jednolity, oddychający pancerz na całej powierzchni.
 • Grzyby, zarazki, gryzonie.
  Czy wiesz, że nowoczesne lodówki AAA+ izolowane są przy użyciu poliuretanów? Oczywiście są osoby, które twierdzą, że ocieplanie pianką może być szkodliwe dla zdrowia :) ale przecież materiał ten dopuszczony jest do kontaktu z żywnością. Pianki nie pylą, nie są atrakcyjne dla gryzoni takich jak myszy czy kuny, są obojętne chemicznie dla organizmu człowieka.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy bezpłatną wycenę.

Napisz do nas na: Kontakt - Firma do natrysku pianki