Izolacje Natryskowe Mlawa - Ocieplanie pianka PUR

 Wykonujemy izolacje natryskowe pianką PUR. Obsługujemy Klientów z Mławy i okolic. Zapraszamy do korzystania z naszych profesjonalnych usług na ocieplanie poddaszy, izolacje fundamentów, a także izolacje dla budynków przemysłowych, magazynowych i inwentarskich.

ocieplaniepoddaszypiankpur.jpg


Ocieplanie pianką - Mława.

Izolacje natryskowe stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również w budynkach przemysłowych, magazynowych i gospodarskich. Ten rodzaj izolacji można także stosować do ocieplania instalacji wodnej i grzewczej. Do wykonywania izolacji stosuje się dwa rodzaje pianek: pianki otwarto-komórkowe oraz pianki zamknięto-komórkowe. Te dwa różne typy pian mają różne przeznaczenia. Pianka otwarto-komórkowa jest produktem oddychającym i wykorzystuje się ją głównie do ocieplania poddaszy, ścian i stropów. Zamknięto-komórkowa piana jest również środkiem używanym do hydroizolacji więc tym rodzajem pianki ocieplamy fundamenty, dachu płaskie, budynki inwentarskie itp.

Ocieplanie poddasza pianką.

Konstrukcja dachu to bardzo wymagająca część budynku pod względem ocieplenia. W tym przypadku pianka PUR wydaje się być materiałem idealnym – wypełnia szczeliny, tworzy jednolitą warstwę izolacji, likwiduje mostki termiczne. Właściwości pianki powodują, że jest ona coraz częściej wybierana jako materiał do izolacji poddasza. Nie bez znaczenia są tu parametry termiczne oraz szczelność, która skutecznie zatrzymuje wywiewanie ciepła z naszego domu. Warto również dokładnie przeliczyć ceny izolacji natryskowej w przeliczeniu na 1m2 – okazuje się bowiem, że ta metoda ocieplania nie będzie znacząco droższa np. od izolacji wełną mineralną. Na te koszty mają wpływ takie czynniki jak koszt transportu, koszty robocizny, a także koszty innych materiałów pomocniczych, które muszą być użyte przy ociepleniu wełną. Zamawiając usługę natrysku pianki wszystko co potrzebne dostajemy w jednej, ogólnej cenie, która stanowi całkowity koszt ocieplenia.

Izolacje natryskowe.

Natrysk pianki PUR wykonywany jest przy użyciu specjalistycznych maszyn wysokociśnieniowych. Materiał na miejsce budowy jest dostarczany w dwóch oddzielnych pojemnikach – te dwa składniki są pobierane przez pompy, podgrzewane, a następnie są transportowanie ocieplonymi wężami do pistoletu natryskowego. Chwile po wymieszaniu pianka rozpręża się – każda komórka w przypadku pianki otwarto-komórkowej rozrasta się x100. Inaczej wygląda natrysk w przypadku pianki zamknięto-komórkowej. Tu rozrost nie jest tak duży, ale też warstwy ocieplenia układana przy pomocy tej pianki są znacznie mniejsze.

Klientom z Mławy i okolic zapewniamy bezpłaty dojazd i wycenę.