Izolacje Natryskowe Nowy Dwor Mazowiecki - ocieplanie poddaszy piana

Wykonujemy izolacje natryskowe pianką poliuretanową do ocieplenia poddaszy, fundamentów, budynków przemysłowych, inwentarskich, magazynów z żywnością itp. Nasze usługi oferujemy w Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą i sprawdzenie naszje oferty na pianki PUR otwarto-komórkowe i zamknięto-komórkowe.

ocieplaniepoddaszypiankpur.jpg

Pianka PUR to w chwili obecnej najpopularniejszy i najlepszy sposób na izolacje w budynkach nowoczesnych i energooszczędnych. Nakładanie pianki wykonuje się przy użyciu specjalistycznych, wysokociśnieniowych maszyn, które dodatkową podgrzewają natryskiwany materiał i mieszają go tuż przed nałożeniem. Dużą zaletą takiego sposobu jest to, że pianka potrafi dotrzeć w najmniejsze zakamarki i wypełnić je przez co tworzy się jednolita powierzchnia termoizolacji. W Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach ta metoda ocieplenia jest niezwykle popularna nie tylko wśród ludzi młodych, ale również tam gdzie remontowane są starsze budynki.

Taką metodą natryskuje się pianki otwarto-komórkowe i pianki zamknięto-komórkowe. Zastosowanie tych dwóch materiałów izolacyjnych jest zupełnie inne. Pianka PUR otwarto-komórkowa jest materiałem oddychającym dlatego stosuje się ją głównie w budownictwie mieszkaniowym, przede wszystkim do ocieplenia poddaszy i ścian wewnętrznych np. w domach szkieletowych.

W jakiej temperaturze natryskuje się pianki PUR?

Ostatnio spotykamy się często z opinią, że pianki można nakładać nawet w temperaturach ujemnych. Nie wiemy dokładnie czym są spowodowane takie opinię i nie wiemy dlaczego są wygłaszane przez niektórych wykonawców. Możemy jedynie przypuszczać, że dzieje się tak w sytuacji kiedy firma w ofercie posiada tylko tego typu usługi, a okres zimowy jest wówczas okresem „martwym”. Nie zmienia to jednak faktu, że w specyfikacji produktu (pianek poliuretanowych) istnieją zapisy o zalecanych temperaturach otoczenia i temperaturach natryskiwanej powierzchni. O ile temperatura otoczenia jest sprawą, którą można w jakiś sposób pominąć – można zastosować dodatkowe podgrzewanie piany, można stosować pianki, które mają niskie wymagania co do podgrzewania, ale niestety nie da się tu oszukać temperatury powierzchni, na którą się natryskuje. Producenci pianek mówią, że piany otwarto-komórkowe powinno nakładać się w temperaturze przynajmniej 5 stopni Celsjusza, dla pianek zamknięto-komórkowych ta temperatura powinna wynosić min. 10 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że pianka powinna dobrze przylegać do natryskiwanej powierzchni, a niska temperatura może spowodować niestety nieprawidłowe ułożenie. Nie bez znaczenia jest także wilgoć – warto o tych wszystkich elementach pamiętać zlecając natrysk pianki, zapoznać się z dokumentacją techniczną pianek poliuretanowych, które oferowane są przez wykonawców.

Ocieplenie poddasza pianką PUR

Plusy tej metody izolacji powodują, że spora grupa osób bardzo chętnie decyduje się na wprowadzenie tego materiału w budownictwie jednorodzinnym. Ten sukces pianka zawdzięcza głównie wadom i nietrwałości jaka wiąże się z zastosowaniem innej metody. Właściciele domów mają już często jakieś doświadczenia związane z innymi izolacjami np. przy przeprowadzaniu remontu poddasza czy też przy wymianie dachu. Często okazuje się, że założona izolacja wełną mineralną już od dawna nie spełniała swojego zadania, straciła swoje parametry i objętość.

Pianka PUR zachowuje się inaczej. Jest to izolacja odporna na starzenie się – niektórzy twierdzą nawet, że żywotność pianki to nie tylko te 25 lat, które deklaruje producent, ale dużo, dużo więcej. Warto również zauważyć, że parametr Lambda podawany jest z uwzględnieniem tego efektu starzenia. Piana wypełnia również drobne szczeliny – w sumie to operator wykonujący natrysk musiałby się bardzo starać, aby stało się inaczej. Nie można się więc dziwić, że ocieplenie poddaszy przy pomocy pianek natryskowych znajduje ogromne grono zwolenników również wśród firm budowlanych i remontowych.

natryskpiankipur.jpg

Przy wykonywaniu izolacji natryskowej kierujemy się niezwykle ważną zasadą – jeżeli coś robimy to robimy to tak jak u siebie. Uczciwość w wykonywaniu ociepleń poddaszy jest dla nas kluczowa. Nie jest to oczywiście myślenie bezinteresowne, każda firma pracuje po to, aby osiągnąć wynagrodzenie za swoją prace, ale wierzymy w to, że dobrze wykonana robota spowoduje dużą reklamę przenoszoną tzw. pocztą pantoflową. Można by rzecz, że dokładne nałożenie pianki, nałożenie większej ilości niż wynika z ustaleń traktujemy jak dobrą inwestycje w reklamę. Nasza firma działa na rynku od 2000 roku i naszą ambicją jest to, abyśmy przetrwali do kolejnych pokoleń, naszą ambicją jest zmiana nazwy firmy na Tomczak i Synowie :)

Izolacje termiczne pianką zamknięto-komórkową.

Ten rodzaj piany jest stosowany do izolacji termicznej i hydroizolacji fundamentów i budynków przemysłowych. Pianka o strukturze komórek zamkniętych w odróżnieniu od otwarto-komórkowej jest produktem całkowicie zatrzymującym wodę. Można więc ją stosować tak, gdzie w naturalny sposób istnieje duża wilgotność, w budynkach inwentarskich, oborach, chlewach, kurnikach. Ze względu na nieprzepuszczanie gazów można nią także ocieplać magazyny warzyw, owoców itp. Piankę zamknięto-komórkową można również nakładać na dachy płaskie np. podczas naprawy dachu, zamiast papy. Należy wówczas pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przed promieniowaniem UV do czego możemy wykorzystać specjalnie farby.

Na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego wszystkie ustalenia techniczne przed przystąpieniem do natrysku wykonujemy bezpłatnie.
Umów się z nami na wizytę:

infolinia: 800 707 999
kom. 794 433 433
e-mail: biuro@pur-izolacje.pl

Zobacz nasz aktualny cennik ocieplania pianką.