Izolacje Natryskowe Pisz - Ocieplanie poddaszy pianka

Ocieplanie poddaszy pianką PUR - Izolacje Natryskowe w Piszu.

ocieplaniepoddaszypiankpur.jpg

Jeżeli chcą Państwo zlecić nam ocieplenie poddasza lub wykonanie innych izolacji pianką poliuretanową w Piszu to zapraszamy do kontaku pod numerem telefonu:

kom. 794 433 433
infolinia: 800 707 999
e-mail: biuro@pur-izolacje.pl

promocja.jpg

Ocieplenie poddaszy pianką.

Natrysk pianki PUR w budownictwie mieszkaniowym wykorzystuje się głównie jako metoda na ocieplenie poddasza. Przewaga tej metody izolacji sprawia, że wiele osób coraz chętniej decysuje się na zastosowanie własnie tego materiału. Często dzieję się tak również dlatego, że użytkownicy domów poznali już wady innych metod np. przy wykonywaniu remontu poddasza czy remontu dachu. W takich sytuacjach okazuje się czasami, że ułożona do ocieplenia wełna już dawno straciła swoje parametry i nie spełniała swojego zadania.

Z pianką PUR jest zupełnie inaczej. Po natryśnięciu i osiągnięciu wymiaru po rozprężeniu pianka nie zmienia swojej objętości więc nawet po wielu latach nie pojawiają się szczeliny w izolacji. Pianka wypełni każdą przestrzeń więc możemy być pewni, że po natryśnięciu znajdziemy ją nawet tam gdzie ciężko włożyć przysłowiowy palec. Nic więc dziwnego, że ocieplenie poddaszy przy pomocy pianek natryskowych znajduje tylu zwolenników.

Dla mnie osobiście ogromnym autorytetem w dziedzinie budownictwa jest mój przyjaciel, który od ponad 25 lat świdczy usługi remontowo-budowalen. W tym roku zbudował on sobie nowy dom. Po przeanalizowaniu wszystkich "za" i "przeciw" zdecydował się na wykonanie izolacji pianką PUR, twierdząc jednocześnie, że pianka pod względem ceny wychodzi tak samo jak izolacja wełną. Decyzja jego z całą pewnością była również podyktowana tym, że wykonywał wiele remontów poddaszy i na własne oczy widział co dzieje się z wełną po kilku latach. Oczywiście naszym celem nie jest negowanie innych metod izolacji poddasza, z tego co widzimy to do pianki poliuretanowej trzeba się po prostu przekonać. Jeżeli uświadomimy sobie, że ten moteriał jest stosowany do produkcji odzieży, do budowania lodówek, do produkcji chłodni, do budowania całych budynków to chętniej zastosujemy go również u siebie.

Pianka poliuretanowa jest stosowana również do izolacji fundamentów – tu natryskuje się inny rodzaj pian izolacyjnych i są to pianki zamknięto-komórkowe. Stanowią one również skuteczną hydroizolacje więc można ją wykorzystywać również do uszczelnienia dachów płaskich zamiast papy, do naprawy dachów. Taka pianka stosowana jest także do ocieplenie budynków inwentarskich dlatego, że jest odporna na działanie rozcieńczonych kwasów, odporna na długotrwałe działanie wody itd. W tym przypadku na ocieplaną powierzchnie nakłada się nieco cieńsze warstwy dlatego też, że pianka zamknięto-komórkowa posiada lepszy współczynnik izolacyjności, ale również większą masę w przeliczeniu na jeden metr sześcienny.

Podumowując:

  • pianka otworto-komórkowa to na chwilę obecną najskuteczniejsza metoda izolacji;
  • pianką można ocieplać poddasza, ale również stropy, ściany itd.;
  • pianka zamknięto-komórkowa nadaje się do izolacji fundamentów, dachów i budynków inwentarskich;
  • cena pianki w chwili obecnej nie odstrasza inwestorów jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami jakie świadczy nasza firma - prosimy o kontakt.

PUR-izolacje.PL