Izolacje Natryskowe Szczytno Ocieplanie poddasza pianka

Specjalizujemy się w wykonywaniu izolacji pianką poliuretanową moetodą natrysku. Świadczymy nasze usługi na terenie Szczytna i okolic.

ocieplaniepoddaszypiankpur.jpg

Izolacje pianką PUR to na dzień dzisiejszy jedna z najbardziej popularnych metod ocieplania. Uniwersalność pianki powoduje, że można z powodzeniem stosować ją do różnych celów: zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym. Do dyspozycji mamy głównie dwie grupy produktów i są to:

  • pianki otwarto-komórkowe;
  • pianki zamknięto-komórkowe.

Izolacje natryskowe najczęściej stosuje się w budownictwie mieszkaniowym do ocieplenia poddaszy. W tym właśnie miejscu pianka PUR okazuje się materiałem dużo lepszym od innych dostępnych na rynku. Główną zaletą, obok wysokiego współczynnika przenikalności jest to, że pianka dociepra w każde miejsce, w najdrobniejszą szczelinę dzięki czemu tworzymy zwartą warstwę ocieplenia co ogranicza przepływ wiatru. Izolacje pianką można porównać do kurtki alpinistycznej - jest w stanie odprowadzić wilgoć na zewnątrz jednocześnie bardzo dobrze zatrzymując wiatr.

W tych miejscach stosuje się właśnie piankę otwarto-komórkową. Naszym zdaniem dużym błędem jest polecanie pianek zamknięto-komórkowych do ocieplania poddasza, ale takie izolacje także spotyka się na rynku.

natryskpiankipur.jpg

Piany zamknięto-komórkowe stosuje się do izolacji poddaszy oraz w budownictwie przemysłowm. Ten materiał oprócz tego, że ma bardzo dobre właściwości izolacyjne (lepsze niż otwarto-komórkowa) dodatkowo stanowi barierę dla wody dlatego stosuje się ją tam gdzie pianka bezpośrednio i długotwrale jest narażona na wilgoć. Przy pomocy tej pianki możemy ocieplać:

  • magazyny;
  • chlewnie;
  • obory;
  • kurniki;
  • przechowalnie warzyw i owoców;
  • silosy;

Pianka zamknięto-komórkowa to materiał izolacyjny o dużo większej gęstości dlatego też warstwy ocieplenia są zdecydowanie mniejsze nić w przypadku pianek otwarto-komórkowych. Cena tej pianki jest również nieco wyższa.

Jeżeli chcą Państwo zlecić nam wyknanie izolacji pianką PUR w Szczytnie lub okolicach:

infolinia: 800 707 999
kom. 793 433 433

e-mail: biuro@pur-izolacje.pl