Ocieplenie poddasza - Olsztyn

Poddasze to najbardziej wymagające miejsce jeśli chodzi o jakość ocieplenia. Jego budowa powoduje, że między elementami konstrukcji dachu tworzą się różne zakamarki, skosy, przestrzenie, które należy wypełnić izolacją. Wszyscy wiemy, że ciepło unosi się zawsze ku górze, dlatego skuteczne ocieplenie poddasza jest tak bardzo ważne z punktu widzenia późniejszych oszczędności. Czy warto w tym miejscu iść na kompromis, którego możemy żałować przez cały okres korzystania z naszego domu? Odpowiedź wydaje się oczywista. Nikt, kto umie liczyć nie zdecyduje się na wątpliwą izolacje, która z biegiem czasu ulega znacznemu pogorszeniu.

Ocieplenie pianką.

Oferujemy Państwu skuteczną i pewną izolacje poddasza wykonywaną metodą natrysku pianki poliuretanowej o strukturze komórek otwartych. Taka izolacja skutecznie chroni nas przed utratą ciepła podczas dni chłodnych, ale również chroni przed gorącem w dni upalne. Największą zaletą izolacji pianką PUR jest to, że tworzy ona jednolitą powierzchnie co uniemożliwia łatwy przepływ wiatru - ciepło nie ulatuje więc przez szczeliny. Brak mostków termicznych - to kolejna sprawa, na którą należy zwrócić uwagę.

Izolacje pianką - Izolacje natryskowe.

Izolacje natryskowe wykonuje się przy pomocy specjalistycznych maszyn wysokociśnieniowych. Środek do natryskiwania jest dostarczany na miejsce budowy w dwóch oddzielnych pojemnikach. Trzeba wiedzieć, że środki te muszą być odpowiednio przechowywane i transportowane. Należy dbać o to, aby magazynować je w odpowiednich temperaturach i przez określony czas. Środek należy zużyć przed upływem terminu przydatności. Właśnie z tych powodów Polacy najczęściej wykorzystują do wykonywania ociepleń pianki polskie lub innych europejskich producentów. Składniki do produkcji piany podawane są przez specjalne węże do maszyny, którą nazywamy reaktorem piany i tam następuje podgrzewanie do zadanych temperatur. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury środek jest przekazywany (cały czas jako dwa oddzielne składniki) podgrzewanymi wężami do pistoletu natryskowego gdzie następuje wymieszanie. Kilka sekund po wykonaniu natrysku piana osiąga swój docelowy rozmiar.

Ocieplenie pianką - opinie.

Osoby, które miały okazje zapoznać się z technologią wykonywania natrysku, oraz te, które mogły doświadczyć wysokiej jakości parametrów termicznych pianek bez wahania wybierają ten sposób ocieplenia poddasza. W tych przypadkach pozostaje tylko zastanowić się nad grubością izolacji. Wbrew potocznym opiniom o wyższości pianek poliuretanowych nad innymi materiałami trzeba jasno powiedzieć: tu panuje taka sama zasada jak przy ociepleniu wełną mineralną czy styropianem czyli im więcej tym lepiej. Jeżeli mówimy o izolacji pianką otwarto-komórkową to trzeba też uczciwie powiedzieć, że producenci wełny czy innych materiałów również zrobili postępy i te materiały w warunkach laboratoryjnych uzyskują zbliżone do pianki parametry, a w niektórych przypadkach nawet lepsze. Możemy w tej sytuacji zadać sobie pytanie: to w gdzie jest ta wyższość pianek nad wełną? Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż się wydaje i niestety, z przykrością musimy stwierdzić, że niektóre firmy wykonujące natrysk pianki nie posiadają wystarczającej wiedzy na ten temat. Zdarza się, że podają parametry pianek zamknięto-komórkowych i wówczas rzeczywiście wypadają dużo lepiej od wełny czy też styropianu, ale do ocieplania poddaszy stosuje się piankę otwarto-komórkową i tu parametry będą zbliżone. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Musimy uświadomić sobie jedną bardzo ważną rzecz. Parametry np. wełny badane są w idealnych warunkach, wełna nie może być zgnieciona, nie może być zawilgocona to te czynniki drastycznie wpływają na jej izolacyjność. Następnie musimy wiedzieć jaka jest waga 1 m3 wełny, a jaka jest waga 1 m3 pianki otwarto-komórkowej. Jeżeli zastosujemy izolacje wełną o grubości 25 cm to ona pod własnym ciężarem będzie z biegiem czasu niestety osiadać. To właśnie wyróżnia piankę - pianka PUR nie zmienia swojej objętości, jest lekka (około 10 kg/1m3), przylega do konstrukcji dachu więc nie opadnie, nie obsunie się w dół. Kolejną sprawą jest przepływanie wiatru i to, że praktycznie nie ma możliwości, aby inny materiał został przycięty idealnie na wymiar i włożony w przestrzeń między krokwie - fizycznie to jest praktycznie nie możliwe. Tu albo zostanie jakaś drobna szczelina, która może się powiększyć, albo materiał zostanie zgnieciony. Tak więc to, że pianka jest niejako produkowana w miejscu docelowego jej położenia powoduje, że szczelnie wypełnia różne szczeliny.

Ocieplenie pianką cena za 1 m2.

Oczywistą sprawą jest, że podczas budowy swojego domu skrupulatnie liczymy wszelkie koszy. Dom to w wielu przypadkach inwestycja całego życia, dlatego wato sprawdzić ceny natrysku pianki PUR i porównać je z innymi materiałami nie tylko pod względem parametrów, ale również kosztów wykonania ocieplenia. Gwarantujemy, że na tym polu również pianka wypada bardzo korzystnie. Prawdą jest, że ceny izolacji natryskowych kilka lat temu były bardzo wysokie. Była to technologia nowa, nie wiele firm trudniło się wykonywaniem takich ociepleń, a materiał był trudno dostępny, często musiał przepłynąć ocean, aby dotrzeć do Europy. Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie. Zastosowanie pianek poliuretanowych w budownictwie jest tak powszechne, że powstać musiały specjalistyczne fabryki również w krajach europejskich. Dziś materiał ten jest produkowany w kilku krajach takich jak Hiszpania, Polska czy choćby Litwa. Skrócony łańcuch logistyczny spowodował spadek cen materiałów. Dodatkowo zadziałało prawo rynku i pojawiło się więcej firm wykonujących izolacje natryskowe.

Najpopularniejszym sposobem obliczenia kosztów jest podawanie ceny za 1m2 pianki PUR o określonej grubości. Dla grubości w przedziale 18-20 cm ceny kształtują się dziś na poziomie 47-52 zł. Dla grubości około 25 cm cena ta wynosi około 55-60 zł za 1m2 izolacji. Czy warto tyle zapłacić? Warto wiedzieć, że zadowolony z zarobku wykonawca natrysku zrobi swoją robotę dokładnie i nie pożałuje materiału. Jego psychologiczne nastawienie spowoduje wręcz sytuacje, w której nałoży warstwę grubszą wiedząc, że podczas negocjacji nie został "wyciśnięty" do ostatniego grosza.
Porównując cenę pianki z innymi materiałami możemy dojść do wniosku, że wcale tanio nie jest, ale obliczając wszystko bardzo dokładnie będziemy musieli uznać, że cena za natrysk pianki jest niemalże identyczna jak izolacja np. wełną mineralną, gdzie musimy uwzględnić często koszty dostawy, koszt folii, a także nie małe koszty robocizny, które stale rosną. Drugą sprawą jest to, że ciężko dziś o zaufanego i wiarygodnego pracownika, który odpowiedzialnie ułoży wełnę. Przy natrysku pianką pominięcie czegoś jest praktycznie niemożliwe.
Podsumowując cenę izolacji natryskowej - warto zamówić grubość min. 20 cm, a może 22 cm i zapłacić za taką izolacje około 50 zł/m2 powierzchni.

http://ocieplenie-poddasza.com.pl/izolacje-pianka-...

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową wykonujemy w miejscowościach i okolicach: Olsztyn, Ostróda, Olsztynek, Szczytno, Biskupiec, Dobre Miasto, Mrągowo, Kętrzyn, Giżycko, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce.