Ważne informacje dla zlecających wykonanie ocieplania pianką PUR.

Szanowni Państwo!
W swojej pracy wychodzimy z założenia, że im więcej inwestor wie o izolacji natryskowej pianką poliuretanową tym lepiej dla niego i dla wykonawcy. Warto więc zdawać sobie sprawę, że izolacja natryskowa jest to materiał produkowany z konkretnych surowców na miejscu instalacji. Na jakość izolacji będą więc miały wpływ takie główne czynniki jak: wykorzystywany materiał, właściwe ustawienia urządzenia (generatora piany) oraz jego czystość (czystość wewnętrznych podzespołów), spełnienie wymagań dotyczących warunków atmosferycznych, wiedza osoby wykonującej izolacje, uczciwość osoby i firmy wykonującej natrysk pianki. Wykonanie ocieplania poddasza jest więc procesem, którego powodzenie w ostateczności zależy zawsze od człowieka - w pierwszej kolejności od Inwestora, gdyż to on ostatecznie decyduje o wyborze firmy, potem w konsekwencji jest firma i jej pracownicy. Co warto wiedzieć?

 • W naszej pracy korzystamy tylko ze sprawdzonych pianek, które gwarantują wysoką jakość i czystość;
 • Nasi pracownicy nie są wynagradzani za wykonanie konkretnej ilości m2 - takie rozliczenia często owocują niedbalstwem;
 • Nie stosujemy pianek podejrzanych, niewiadomego źródła, ale także takich, co do których istnieją poważne wątpliwości związane z czystością materiału i jakością;
 • Jesteśmy firmą, która posiada wystarczające zaplecze techniczne i finansowe, aby wykonywać zarówno mniejsze inwestycje (ocieplanie poddaszy) jak również duże zlecenia w obiektach przemysłowych;
 • Posiadamy magazyny dostosowane do naszej działalności - materiały przechowywane są zgodnie z zaleceniem producenta w odpowiednich zakresach temperatur;
 • Zatrudniamy na podstawie Umowy o prace blisko 20 osób - jesteśmy zespołem ludzi i chociaż jest to tzw. działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną to zawsze mówimy i myślimy o sobie jak o zgranym zespole ludzi powołanych do realizowania konkretnych zadań.
 • Wybierając naszą firmę do realizacji izolacji natryskowej jednocześnie wspierają Państwo naszą idee prowadzenia biznesu odpowiedzialnego i etycznego.

Jaką piankę wybraliśmy?

W swojej pracy zawsze stawiamy na sprawdzone rozwiązania, które gwarantują stabilność i wysoką jakość. Na dostawcę materiałów do natrysku pianki wybraliśmy więc firmę, która jest światowym liderem w tej dziedzinie. Korzystamy z atestowanych produktów firmy Synthesia, która jest producentem pianek otwarto-komórkowych i zamknięto-komórkowych. Przy użyciu tych materiałów wykonujemy zarówno ocieplenie poddasza, izolacje fundamentów - stosując odpowiednio różne rodzaje pianek poliuretanowych.


Produkty firmy Synthesia nie należą do najtańszych, ale z naszych obserwacji wynika, że wiele firm wykonujących natrysk w podobnej lub nawet wyższej cenie oferuje produkty o słabszych parametrach - my postanowiliśmy, że stosowanie dobrego materiału działa jak najlepsza reklama i dlatego nie zważając na chwilowe korzyści oferujemy dobry produkt w rozsądnej cenie dostosowanej do polskich warunków rynkowych.


Pianka otwarto-komórkowa.

Ten rodzaj pianki stosowany jest głównie do ocieplenia poddaszy w budynkach mieszkalnych, ale możemy go wykorzystać również do ocieplenia ścian w budynkach szkieletowych, ocieplania i wygłuszania sufitów. Podstawowym produktem w naszej ofercie jest pianka S-OC-008, która posłużyła nam również do wykonania cennika natrysku pianki. Ta pianka to znakomity materiał, tworzący jednolitą powierzchnie bez pustych przestrzeni wewnątrz, z doskonałym naskórkiem, bez efektu rozwarstwiania. Pianka posiada atest higieniczny wydany przez NARODOWY INSTYTUT ZDROWIA PUBLICZNEGO - PAŃSTWOWY ZAKŁAD HIGIENY nr HK/B/0735/01/2016. Zainteresowanym możemy przesłać kopię atestu oraz kartę techniczną pianki poliuretanowej jeszcze przed ostatecznym podjęciem decyzji o wyborze naszej usługi.

Współczynnik lambda dla pianki otwarto-komórkowej S-OC-008 wynosi 0,036 W/mK - jest to znakomity wynik, który w połączeniu ze szczelnością i właściwościami tłumiącymi dźwięki sprawia, że jest to jedna z najlepszych pianek dla budynków jednorodzinnych jako izolacji do ocieplenia poddaszy użytkowych.

Pianka otwarto-komórkowa jest produktem "oddychającym". Nie pozwala na przenikanie wiatru, ale jednocześnie pozwala na przeniknięcie pary wodnej - jest to właściwość, która ma duże znaczenie w budynkach mieszkalnych.

Niezaprzeczalne korzyści z zastosowania ocieplenia poddasza pianką:

 • oszczędność na ogrzewaniu i klimatyzacji - pianka chroni przed utratą ciepła, ale również nie przepuszcza wysokiej temperatury pochodzącej z rozgrzanego dachu;
 • nie pozwala na wywiewanie ciepła z pomieszczenia - pianka nie jest produktem przewiewnym;
 • pianka tworzy jednolitą powierzchnie, a przy wykonywaniu natrysku dociera do każdego zakamarka co oznacza brak mostków termicznych;
 • nieporównywalna z innymi materiałami żywotność izolacji przy zachowaniu zadowalających parametrów;
 • duża odporność na temperatury od -60 do +130 stopni Celsjusza;
 • pianka to znakomita izolacja akustyczna;
 • nie pyli, jest bezpieczna dla alergików i astmatyków;
 • pianka nie rozprzestrzenia ognia, jest samogasnąca;
 • pianki firmy Synthesia spełniają normę CE i produkowane są zgodnie z normą ISO 9001. 

Pianka zamknięto-komórkowa.

Ten rodzaj piany stosowany jest do zapewnienia izolacji termicznej oraz hydroizolacji. Piankę zamknięto-komórkową stosować należy do izolacji fundamentów, obiektów przemysłowych jak również budynków inwentarskich: kurników, chlewni, stajni, obór. Pianka zamknięto-komórkowa nie przepuszcza wilgoci i gazów więc jest również idealnym izolatorem do ocieplenia przechowalni owoców i warzyw.

Tutaj również postawiliśmy na pianki firmy Synthesia. W ciągłej ofercie posiadamy kilka różnych pianek zamknięto-komórkowych o gęstości do 33 do 60 kg /m3. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, abyśmy mieli szanse wsłuchać się z Państwa oczekiwania i dopasować idealną izolacje poliuretanową.Wybierając metodę izolacji termicznej warto zapoznać się w wieloma właściwościami pianek poliuretanowych w porównaniu do innych metod. Zapraszamy do działu gdzie omawiamy różnice pomiędzy pianką a wełną.