Ocieplenie pianką.

Pianka poliuretanową, która w skrócie nazywana jest także pianką PUR stosowana jest nie tylko z budownictwie mieszkaniowym, ale również w przemyśle. Na bazie pianki powstają całe budynki - mam tu na myśli ocieplane hale stalowe, gdzie ściany i dach często budowane są z płyty warstwowej. Te droższe i lepsze płyty warstwowe są wypełnione właśnie pianką poliuretanową. Nasza firma zajmuje się wykonywaniem izolacji metodą natrysku. Wykonujemy ocieplenia poddaszy, izolacje fundamentów, ocieplenia magazynów, hal oraz budynków inwentarskich takich jak obory, chlewnie, kurniki itp. Do różnego typu obiektów stosuje się różne technologie - inne typy pian.

Ocieplenie poddasza - Siedlce.

Coraz częściej spotykamy pianki PUR jako najskuteczniejsza metoda ocieplenia poddasza w domach jednorodzinnych, ale również w takich budynkach jak hotele, sklepy, obiekty biurowe. Trzeba stwierdzić z całą stanowczością - w tym elemencie budynku jakim jest konstrukcja dachu pianka wypada najkorzystniej. Popularność pianki w tej dziedzinie jest chyba spowodowana w głównej mierze tym, że inne materiały mają zbyt dużo wad w stosunku do korzyści jakie oferują. Izolacje natryskowe pianką dają nam przede wszystkim gwarancje szczelności, brak mostków termicznych, brak szczelin. Kolejną sprawą jest brak widocznych oznak starzenia - współczynnik przenikania ciepła podawany dla pianek uwzględnia właśnie już ten efekt. Pianka wypełnia każdą szczelinę. Proszę sobie wyobrazić konstrukcje dachu, krokwie, łaty i naturalne szczeliny, które tam powstają. Żaden inny materiał nie działa tak jak pianka - po nałożeniu na powierzchnie komórka powiększa swoją objętość x100 więc tym sposobem dociera do każdego miejsca, do każdej szczeliny, wypełniając ją. Takiego efektu nie osiągniemy przy ociepleniu innymi metodami.
Dlatego właśnie ważne jest, aby podczas natrysku stosować się do wytycznych producenta pianki. Oczywiście można wykonywać natrysk w temperaturze ujemnej, ale takie działanie może być obarczone błędem. Dla pianek otwarto-komórkowych przeważnie wymagane jest, aby temperatura powierzchni, na którą nanosimy warstwę izolacji miała przynajmniej 5 stopni Celsjusza.

Izolacje natryskowe w Siedlcach.

Izolacje pianką poliuretanową wykonuje się przy pomocy specjalistycznych maszyn do natrysku - nazywamy je generatorem piany lub agregatem do pianki PUR. Jest to urządzenie pracujące pod ciśnieniem. Materiał dostarczany jest na miejsce natrysku w dwóch oddzielnych pojemnikach. Maszyna przy pomocy pomp pobiera z beczek materiał, podgrzewa go i pod określonym ciśnieniem transportuje specjalnymi wężami do pistoletu natryskowego. To tutaj następuje mieszanie dwóch składników, z których powstaje izolacyjna pianka PUR.

Izolacje natryskowe można stosować również do izolacji fundamentów, ocieplania hal stalowych, budynków inwentarskich, przechowalni owoców i warzyw.

Ocieplenie pianką Cena za 1m2.

Ceny pianki PUR do ocieplenia poddasza kształtują się na poziomie 45-60 zł/m2. Mówimy tu o piance otwarto-komórkowej, oddychającej. Na poddaszu nakłada się grubości od 18 do 30 cm izolacji. Pianka zamknięto-komórkowa jest układana w cieńszych warstwach. Stosuje się grubości od 3 do 10 cm izolacji. Cena pianki zamknięto-komórkowej kształtuje się w przedziale od 10 do 13 zł/m2 dla warstwy 10 mm.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W Siedlcach i okolicach wykonujemy bezpłatne wyceny.


Ocieplanie poddaszy pianką PUR wykonujemy w miejscowościach: Siedlce, Sokołów Podlaski, Łuków, Mińsk Mazowiecki, Węgrów, Wyszków, Wołomin, Siemiatycze, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska.